Uykudan Önce

image8

 

İnsan kendini, yaşamı sorgulamaya başlayana kadar yaşamı tüm öğretilenler, kurallar ve el yordamı ile şekillendiriyor. Gün gelip sorgu başlayınca tüm bu öğrendikleri gitmeyi arzuladığı yere ulaşmasına yeter özellikte ve nitelikte olmuyor. Bu noktada çeşitli arayışlar başlıyor işte, sorgulamalar gözden geçirmeler ve belki de zorlu dönüşüm süreçleri. Yaşamda olan biteni algılamak için, zihnimizin bedenimizin ruhumuzun aynı düzlemde titreşmesi ve birbirini desteklemesi gerekir. Ancak o zaman tüm duyularımızı gerektiği gibi yani tam potansiyeli ile kullanabilir, yeni duyularımızı ve evrensel hissedişleri deneyimleyebiliriz. 


Beden-zihin-ruh üçlüsünü dengelemek için, zihni bedene ve ruha uyandırmalıdır. Kalıplarını, çalışma şeklini anlamalı ve istediğimiz şekilde kullanabilmek için uygun hale getirmeliyiz. Uygun hal, sessiz, parlak ve duru bir zihindir. Ruhumuzun eşsizliğini kabul eden zihin, bedeni yenileyebilir, iyileştirebilir ve sonsuz özelliklerini deneyimleyebilir hale gelir. İmkansızlıklar, fırsatlar haline gelir.

  

Metafizik birinci seviyede zihni uyandırarak, bilinçli yaratım ve sonsuz yaşam yolunda elimizde olması şart olan araçları edinip, kendi kendimizin eğitmeni olmak için ilk adımları atacağız.   Metafizik eğitimi neleri içerir?


Metafizik, yaşamı, kendimizi, sistemi, akıl, niyet ve yüksek benliğin yardımı ile anlamamıza, dönüştürüp iyileştirmemize yardım eder. Yaşam süreçlerinde tekrar eden döngülerimizi, ego portrelerimizi, yaşam rollerinde edindiğimiz kimliklerimizi, karanlık taraflarımızı, ışıkta olan yüzümüzü, tarihsel ve mitolojiksel dogmalarımızı, tüm yaşamlardan gelen kontratlarımızı tespit ederek ezoterik iyileştirme yöntemleri ile dönüştürüp yeni bir bilinç yaratmamıza ve hayat amacımızı bilinçli bir şekilde gerçekleştirmemize olanak sağlamak için bizlere minimum şansı vermekle ilgilenir.   


Yaşamın spritüel boyutuna emek vermiş ve kendisinin bir bedenden ibaret olmadığını, dışarı yansıttığı dünyanın sorumluluğunu almaya hazır olup, bu yolda yürümeye niyet edenlere sunulmuş sistematik bir eğitim programıdır.  Amaçlanan, bireylerin kendi kendilerini dönüştürebilme, iyileştirebilme bilincini kazanması ve bağımlılıktan kurtularak kendi eşsiz özgürlüklerini ifade etmelerini sağlamak böylece tüm dünyanın boyut atlamasında rol oynayan yaşam amaçlarını gerçekleştirmeleri ve birliğe giden yolda beraberce adım atmaktır.